Stefan Pierer nu toch volledig weg bij KTM
Stefan Pierer is niet langer betrokken bij de dagelijkse leiding van het motormerk KTM. Nadat hij eerder al de CEO-functie overdroeg aan Gottfried Neumeister, maar aanbleef als co-CEO, stapt Pierer (foto) nu volledig uit en heeft Gottfried nu alleen de leiding. Pierer blijft wel grootaandeelhouder via Pierer Mobility AG, waarvan KTM een dochterbedrijf is.
Het lijkt vooral een administratieve verschuiving, want door de administratieve en financiële constructie, waarin KTM AG eigendom is van Pierer Mobity AG, blijft Stefan Pierer zeer dicht betrokken bij de bedrijfsvoering. De kans is alleen wel groot dat dit in de komende tijd verandert, als meer investeerders mede-eigenaar van Pierer Mobility AG worden, waardoor Pierer’s aandeel ‘verwatert’.
Doorstart KTM
Pierer Mobility AG, eigenaar van KTM, werd recent doorgestart na een periode van 90 dagen onder faillissementswetgeving. Er werd afgesproken dat het motorconcern door kon gaan, maar dat wel 30% van alle schulden voor eind mei 2025 betaald moesten worden. Bovenop deze 600 miljoen is er 150 miljoen nodig om de fabrieken weer draaiend te krijgen.
Die (totaal) 750 miljoen moet voornamelijk van externe financiers komen, die eisen zullen stellen met betrekking tot de bedrijfsvoering van KTM. Vermoedelijk hebben deze -nog steeds onbekende- partijen niet (meer) genoeg vertrouwen in KTM met Pierer aan het roer. Daarnaast maakt het onderhandelingen makkelijker dat een grootaandeelhouder en boegbeeld van het merk zich er zelf niet mee bemoeit.
33 jaar Stefan Pierer
In 1991 was het juist Stefan Pierer die KTM uit een faillissementstraject overnam. Hij wist het Oostenrijkse motormerkje daarna met een rebels imago tot ongekende hoogtes te stuwen, maar lijkt tijdens die snelle groei fouten gemaakt te hebben, die zich nu tegen het concern keren. Experts noemen daarbij vooral de extreme groei zelf, maar ook de diversificatie over merken als Husqvarna, GasGas en MV Agusta, plus de lastig beheersbare samenwerking met grote buitenlandse partners als Bajaj en CF Moto.
PERSBERICHT PIERER MOBILTY AG
- KTM AG maakt een nieuwe start in de toekomst – Stefan Pierer draagt het stokje over aan Gottfried Neumeister
- Stefan Pierer treedt af als bestuurslid van KTM AG en draagt het management van KTM AG volledig over aan Gottfried Neumeister
- Verena Schneglberger-Grossmann verkozen tot bestuurslid
Mattighofen, 4 maart 2025 – KTM AG maakt vandaag het aftreden van Stefan Pierer als bestuurslid bekend. Stefan Pierer heeft Gottfried Neumeister begeleid als co-CEO tot de goedkeuring van het reorganisatieplan en draagt nu het management van KTM AG volledig aan hem over. De raad van commissarissen bedankt Stefan Pierer voor zijn jarenlange succesvolle werk. “Stefan Pierer heeft KTM de afgelopen 33 jaar uitgebouwd tot een wereldwijd merk en de grootste Europese motorfabrikant.”
“Ik wens Gottfried Neumeister oprecht het allerbeste. In hem heb ik de perfecte opvolger gevonden en ik ben er echt van overtuigd dat hij het bedrijf succesvol naar de toekomst zal leiden”, aldus Stefan Pierer.
Gottfried Neumeister, CEO van KTM AG: “Ik wil Stefan Pierer bedanken voor zijn vertrouwen in mij om zijn levenswerk voort te zetten. Ik zie het als een eer en een plicht om de geschiedenis van KTM voort te zetten en samen met onze geweldige medewerkers nieuwe wegen in te slaan.
Tegelijkertijd is het bedrijf verheugd te kunnen melden dat Verena Schneglberger-Grossmann, gevolmachtigd ondertekenaar en hoofd van de juridische afdeling, is benoemd tot de Raad van Bestuur van KTM AG. Mevrouw Schneglberger-Grossmann zal deze functie op zich nemen naast haar rol als hoofd van de juridische afdeling.

Altijd op de hoogte blijven van al het motornieuws? Abonneer je op de gratis, 100% spamvrije nieuwsbrief
Inschrijven