Piaggio Group ziet verkoop licht stijgen
Piaggio Group ziet verkoop licht stijgen
De Piaggio Group, producent van motoren en scooters van Vespa, Aprilia enMoto Guzzi en daarnaast actief in driewielers, lichte bedrijfsvoertuigen en robotica, heeft in het eerste kwartaal van 2026 wereldwijd iets meer voertuigen verkocht dan een jaar eerder. Ondanks een lagere omzet bij de huidige wisselkoersen spreekt het concern van een solide prestatie.
Verkoop groeit, omzet daalt licht
Piaggio leverde 108.400 voertuigen af, iets meer dan de 106.800 in het eerste kwartaal van 2025. De omzet daalde wel met 7,8 procent naar 341,7 miljoen euro, vooral door de sterke euro. Gerekend met constante wisselkoersen bleef de daling beperkt tot 1,6 procent.
Tweewielers: minder volume, sterke merken
In het tweewielersegment verkocht Piaggio 72.300 motoren en scooters, een daling ten opzichte van de 78.700 stuks van vorig jaar. De omzet kwam uit op 249,6 miljoen euro, 12,1 procent lager. India groeide, terwijl Europa, Noord‑Amerika, het Midden-oosten en Azië-Pacific terugliepen. Vespa, Aprilia en Moto Guzzi blijven de belangrijke pijlers, met onder meer jubileummodellen van Vespa en groei van de Moto Guzzi’s V7‑lijn.
Financiële positie blijft stabiel
De financiële resultaten over het eerste kwartaal van 2026 blijven over het geheel genomen stabiel. De brutomarge – wat er overblijft na aftrek van de productiekosten – kwam uit op 107,9 miljoen euro, een lichte daling van 4,7 %, maar nog steeds op een gezond niveau.
De winst vóór afschrijvingen (EBITDA) daalde met 7,3% naar 57,5 miljoen euro en de nettowinst daalde met bijna 40% tot 5,3 miljoen euro vanwege hogere kosten en ongunstige wisselkoersen. De nettoschuld bleef met 597 miljoen euro vrijwel gelijk aan dat van vorig jaar, terwijl de investeringen daalden naar 24,2 miljoen euro. Het eigen vermogen steeg licht naar 404,8 miljoen euro.








