Skip to main content

CBR hervat motorrijexamens op 22 februari, zoekt meer examinatoren

In de eerste lockdown in voorjaar 2020 gingen al ruim 300.000 examens, toetsen of rijtesten niet door. Al deze kandidaten konden voor de zomer alsnog examen doen. Ook werden er 120.000 extra examens afgenomen. De tweede lockdown die sinds medio december 2020 is ingesteld, betekent dat het aantal nog in te halen examens, toetsen en rijtesten oploopt tot in totaal meer dan 600.000. Naast acties die het CBR al in voorbereiding heeft om de capaciteit te vergroten, zijn daarom extra maatregelen nodig om examenkandidaten en de rijschoolsector die al maanden in zwaar weer verkeert een realistisch handelingsperspectief te geven.

Zodra het CBR weer examens af kan nemen, kunnen eerst kandidaten van wie het examen vanwege de huidige lockdown is uitgesteld het examen inhalen. Nieuwe kandidaten die nog geen examen hadden gereserveerd moeten rekening houden met een reserveringstermijn van 20 weken of meer. Dat geldt met name voor de praktijkexamens voor motor, bromfiets, auto en auto met aanhangwagen. Dit staat in schril contrast met de situatie vóór corona, toen alle examens en toetsen bij het CBR binnen enkele weken (maximaal 4 weken voor theorie, 7 voor een praktijkexamen en 5 voor een herexamen) konden worden gereserveerd.

CBR start wervingscampagne examinatoren

CBR heeft daarom een campagne gestart om zoveel mogelijk nieuwe examinatoren te werven en op te leiden. Ook gaan we overwerken, en wordt gepensioneerden gevraagd bij te springen. Daarnaast hervat CBR per 22 februari de praktijkexamens voor bromfiets en motor, uiteraard binnen strikte hygiëneprotocollen. Daarmee kan een deel van de kandidaten alvast geholpen worden. 

Omdat het vraagstuk zo groot is, is er een taskforce opgezet om naast de maximale capaciteitsuitbreiding te komen tot maatregelen die de instroom beperken of reguleren. Denk aan het geven van voorrang of het prioriteren van soorten examens. Daarover is CBR in gesprek met het ministerie, de rijschool-brancheorganisaties en andere betrokkenen.

Regels motorrijexamens

Uiteraard worden de examens binnen strikte hygiëneprotocollen afgenomen. Omdat het CBR deze examens volledig in de buitenlucht kan uitvoeren, kan er 1,5 meter afstand worden gehouden. Rijscholen mochten al lesgeven in deze categorieën. 

Kandidaten die op of na 22 februari al een reservering hadden voor één van deze praktijkexamens, kunnen dus examen komen doen op het afgesproken moment. De opleider kan een examen wisselen met een andere kandidaat of kosteloos annuleren.

Altijd op de hoogte blijven van al het motornieuws? Abonneer je op de gratis, 100% spamvrije nieuwsbrief


Inschrijven

Laatste Nieuws