Pecco Bagnaia heeft dit weekend op het circuit van Portimao zowel op zaterdag de nieuwe Sprintrace, als de volledige race op zondag gewonnen. Dit betekent dat de Italiaan op zijn Ducati totaal 37 punten scoorde: 12 voor het winnen van de korte Sprintrace en 25 voor de volledige race op zondag, waardoor hij het wereldkampioenschap leidt. Met de komst van de Sprintrace op zaterdag verandert de dynamiek van het weekend volledig, waar regerend wereldkampioen Bagnaia het minste moeite mee had.
Marc Marquez haalde op zaterdagmorgen onverwacht de pole position binnen, hij mocht dus in beide races als eerste starten. In de sprintrace leverde dat een keurige derde plaats op, maar in de ‘volledige’ op zondag race ging het anders: hij verremde zich volledig en ramde daardoor de sterk optredende thuisheld Miquel Oliveira van de baan, wat hem in Portugal weinig positieve reacties opleverde. Marquez incasseerde dan ook gelaten een dubbele Long Lap als straf in de volgende ronde van het kampioenschap, volgende week in Argentinië.
Overigens was Marc Marquez niet de enige die het einde van de race op zondag niet haalde; uiteindelijk kwamen er maar 14 rijders over de streep, nadat Pol Espargaro op zondag al niet kon starten door een harde crash en ook Enea Bastianini vroegtijdig werd uitgeschakeld. Het zorgt ervoor dat er met enige zorg naar het nieuwe concept met twee races in één weekend wordt gekeken.
Nederlanders
In de Moto3 maakte Collin Veijer uit Staphorst een prima debuut met een 12e plaats in de uitslag. In de Moto2 vielen beide Nederlanders uit: Bo Bendsneijder werd er volledig buiten zijn schuld afgereden, Zonta van den Goorbergh moest opgeven door een combinatie van griep en eerdere valpartijen.
Uitslag MotoGP Grand Prix van Portugal 2023
Uitslag Sprintrace | ||||
1 | Francesco Bagnaia | Ducati | 19’52.8620 | 12 |
2 | Jorge Martin | Ducati | +0.307 | 9 |
3 | Marc Marquez | Honda | 1.517 | 7 |
4 | Jack Miller | KTM | 1.603 | 6 |
5 | Maverick Viñales | Aprilia | 1.854 | 5 |
6 | Aleix Espargaro | Aprilia | 2.106 | 4 |
7 | Miguel Oliveira | Aprilia | 2.940 | 3 |
8 | Johann Zarco | Ducati | 5.595 | 2 |
9 | Alex Marquez | Ducati | 5.711 | 1 |
10 | Fabio Quartararo | Yamaha | 5.924 | |
Uitslag Race zondag | ||||
1 | Francesco Bagnaia | Ducati | 41’25.4010 | 25 |
2 | Maverick Viñales | Aprilia | +0.687 | 20 |
3 | Marco Bezzecchi | Ducati | 2.726 | 16 |
4 | Johann Zarco | Ducati | 8.060 | 13 |
5 | Alex Marquez | Ducati | 8.125 | 11 |
6 | Brad Binder | KTM | 8.247 | 10 |
7 | Jack Miller | KTM | 8.381 | 9 |
8 | Fabio Quartararo | Yamaha | 8.543 | 8 |
9 | Aleix Espargaro | Aprilia | 9.294 | 7 |
10 | Alex Rins | Honda | 11.591 | 6 |

Altijd op de hoogte blijven van al het motornieuws? Abonneer je op de gratis, 100% spamvrije nieuwsbrief
Inschrijven